Praha 4 ocenila děti za jejich hrdinské činy
Hrdinové nejsou jen v pohádkách. Poznejte ty z Prahy 4 na str. 26
Zástupci Prahy 4 odměnili děti ze základních škol zřizovaných městskou částí za jejich hrdinské činy. Ocenění pro Malého hrdinu si odneslo osm žáků, kteří nejen zachránili druhým život a zdraví, ale projevili například i zájem o zvířecí mláďata, kterým hrozilo nebezpečí.
Cenu získala Kristýna Kordová ze ZŠ Bítovská za pomoc kamarádce, která omdlela v nákupním centru. Postarala se o ni, zavolala sanitku a kamarádčiny rodiče. Aleš Bednář, Martin Bednář a Rudolf Wiesner ze ZŠ Jižní zase pomohli zraněnému spolužákovi s komplikovanou zlomeninou nohy. Škola Na Chodovci může být hrdá na Anetu Vaňkovou, která pomohla dusícímu se dědečkovi. Zachovala klidnou hlavu, zavolala sanitku a dědečkovi pomáhala podle instrukcí operátora. Marie Kropáčková z první třídy školy na Kavčích horách zase zachránila mládě netopýra, kterému hrozilo úmrtí. Zavolala z telefonu rodičů veterinářům a o netopýra se do jejich příjezdu starala. Mezi oceněnými byly také spolužačka Aneta Martanová ze školy na Kavčích horách a Karolína Řičánková ze ZŠ Na Líše.
Všem malým zachráncům předali diplom a cenu starosta Ondřej Kubín (ODS), 1. místostarostka Irena Michalcová (ANO), místostarosta Filip Vácha (TOP 09) a zastupitelka a předsedkyně bezpečnostního výboru Lucie Michková (ODS). (red)